Najnowsza interwencja Uważam Rze

Świat

Walka z potęgą tabloidu

Piotr Jendroszczyk

Starcie gigantów prasowych świadczy o tym, że dobiega końca okres pokojowej koegzystencji na niemieckim rynku medialnym.

Podpalacze” (Die Brandstifter) – taki tytuł widnieje na okładce ostatniego wydania „Spiegla”. Nad nim wielki napis „Bild” na tle tysięcy ustawionych na sztorc zapałek. W ten sposób największy niemiecki tygodnik opinii wypowiedział wojnę największej niemieckiej gazecie bulwarowej. „Populistyczna, rasistowska i ksenofobiczna, przygotowuje grunt do powstania nowego ugrupowania politycznego o takim profilu” – pisze „Spiegel” na dziewięciu stronach, nie pozostawiając suchej nitki na sztandarowym dzienniku koncernu Springera.

Poszło oczywiście o ocenę ministra zu Guttenberga i rolę „Bilda” w aferze plagiatowej byłego już szefa resortu obrony. „Bild” kreował i wspierał zu Guttenberga od miesięcy, podkreślając jego zdecydowanie w działaniu, polityczne kompetencje, nowoczesny konserwatyzm i arystokratyczne pochodzenie. Śledząc przy tym, jak na tabloid przystało, każdy krok pięknej żony ministra, praprawnuczki „żelaznego kanclerza” von Bismarcka, walczącej z pornografią i pedofilami. „Bild” pozostaje wierny zu Guttenbergowi także po jego dymisji.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?

Artur Osiecki

Brexit mobilizuje regiony

Województwa chcą przyspieszyć realizację nowych programów regionalnych zarówno ze względu na zbliżający się przegląd unijny, jak i potencjalne negatywne konsekwencje wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej