Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

Na starych śmieciach rządzą kudłaci

Piotr Gursztyn

Co to jest Kempo-Dera? To synergia (ulubione słowo premiera) potencjałów dwojga posłów PiS: Beaty Kempy i Andrzeja Dery.

Oboje mieszkają w bliskich sobie miejscowościach oddalonych o kilkadziesiąt kilometrów. Zostali więc „commuterami”. Czyli zaczęli oszczędzać na benzynie i teraz wspólnie dojeżdżają do Sejmu.

Współpraca wyszła poza „commuting”, co opisał w SMS-ie do rubryki „PS” dobrze zorientowany polityk PiS: „Nazwę Kempo-Dera wymyślił »Poncyl« (Paweł Poncyljusz – przyp. red.) w czasie kampanii prezydenckiej na szersze zjawisko dotyczące aktywności tzw. kudłatych. Mając wówczas wiele do powiedzenia on i tzw. biali dali im szlaban na media i zesłali na prowincję. Niezrażona tym Kempo-Dera udała się tam, gdzie biali im pozwolili, a sami z pogardy dla takich miejsc nigdy by się tam nie udali, czyli do miejscowości, gdzie nie ma studia TVN 24 albo choćby TVP Info” – pisze nam nasz człowiek w PiS. Tam Kempo-Dera odkryła, że jest kochana, odzyskała siły i dzięki temu udało się jej przegnać z PiS prześladowców.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Intermedia

• MYŚLI I SŁOWA • BEATA SZYDŁO