Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Generał Jaruzelski nie jedzie do Rzymu

Wojciech Jaruzelski nie wybiera się do Watykanu na majową uroczystość beatyfikacji Jana Pawła II. Generał poinformował, że nie chce dawać pretekstu do sensacyjnych informacji i zaburzać beatyfikacyjnej atmosfery. Dodał, że ze względu na wiek i zdrowie byłoby mu trudno uczestniczyć we wszystkich uroczystościach.

Spór o to, czy prezydent Bronisław Komorowski powinien zaprosić Jaruzelskiego na uroczystości beatyfikacyjne, rozgorzał po słowach Sławomira Nowaka. Prezydencki minister powiedział, że głowa państwa chce zaprosić do delegacji m.in. prezydentów wybranych w wyborach powszechnych. A generał został wyznaczony przez Zgromadzenie Narodowe.

Później Nowak wycofał się z tych słów. Socjolog Jadwiga Staniszkis przypominała, że Jaruzelski był świadkiem w procesie beatyfikacyjnym Jana Pawła II . Inni komentatorzy podkreślali jednak, że za czasów jego rządów zginęło wielu księży.    —e.o.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Artur Osiecki

Brexit mobilizuje regiony

Województwa chcą przyspieszyć realizację nowych programów regionalnych zarówno ze względu na zbliżający się przegląd unijny, jak i potencjalne negatywne konsekwencje wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej

Intermedia

• MYŚLI I SŁOWA • BEATA SZYDŁO