Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Dobrze, że Jaruzelski nie pojedzie do Rzymu

Paweł Lisicki

Długo nie mogłem w to uwierzyć. Generał Jaruzelski, były namiestnik z nadania Sowietów, wybiera się do Rzymu na beatyfikację Jana Pawła II, który stał się symbolem walki o wolność? To jawne kpiny.

Do Rzymu? Tam gdzie groby apostołów? Tam, skąd Polacy czerpali siłę, by móc się przeciwstawić komunistom?

W głowie się nie mieści. A najbardziej się nie mieści to, że kto Jaruzelskiemu prawa do lotu z prezydentem odmawiał, ten rzekomo pałał żądzą zemsty. Naprawdę, brak słów. Czym innym jest prywatna podróż Jaruzelskiego – niech sobie dokąd chce jeździ. A czymś zupełnie innym przywilej, jakim byłby udział w oficjalnej delegacji w Watykanie. Dla mnie i setek tysięcy takich jak ja,  anonimowych zwolenników „Solidarności” sprzed lat, gromadzących się na papieskich mszach wbrew Jaruzelskiemu, takie wyróżnienie byłego dyktatora byłoby jak policzek.

Na szczęście sam generał poinformował, że do Rzymu nie pojedzie. Chwała Bogu. Znając polską sytuację, idę o zakład, że w końcu by go tam zabrano.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Hubert Kozieł

Czy Podesta zadławi się pizzą?

• SPISKOWA TEORIA WSZYSTKIEGO • Wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych były wielkim zwycięstwem zwolenników spiskowej teorii dziejów. Potwierdziły bowiem wiele ich tez

Wojciech Romański

W smoczym kręgu