Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Order Adekwatności

Wiktor Świetlik

Na Dolnym Śląsku co roku odbywa się Bieg Piastów. Tym razem dołączono jednak nową konkurencję, jaką był pościg za VIP-em. Autorami koncepcji byli panowie B. i A.  To dwaj leśnicy, którym prasa zarzucała, iż nader sprzyjali Ryszardowi Sobiesiakowi w odlesianiu terenów pod kompleks narciarski budowany przez firmę wyżej wymienionego dżentelmena. Podczas biegu obaj panowie próbowali schwytać gościa specjalnego biegu Grzegorza Schetynę i z nim chwilę pogadać. Marszałek nie w ciemię bity, wiał przed nimi jak zdrowy przed chorymi na czarną ospę. VIP wygrał – nagonka przegrała. I w biegu Piastów, i w polityce. 

Jak doniosły media, Jarosław Kaczyński jest gotów oddać władzę w PiS, ale „dopiero po setce”. Po pięciu setkach władzę oddaje Aleksander Kwaśniewski, a po siedmiu zyskuje ją Józef Oleksy.

Rząd obwieścił, że sześciolatkowie wędrujący do szkół otrzymają netbooki. Taki mały cud techniki, spokojnie powinien zastąpić tak przyziemne sprawy, jak brak ciepłej wody w kranie, sypiącą się salę gimnastyczną, za wysokie dla sześciolatka krzesło. Dzieciaki będą mogły się za to nauczyć uciekać w świat wirtualny przed trudami życia. Sztuka ta przyda im się na lata. Szczególnie że najtańszy chiński netbook kosztuje 200 złotych w detalu.

Stefan Niesiołowski załapał się na gigantyczną nagrodę, kilkadziesiąt tysięcy złotych. Należało mu się za jego ciężką odpowiedzialną pracę wicemarszałka Sejmu, godność, z jaką pełni tę funkcję i z jaką w ogóle funkcjonuje w życiu publicznym. Polityk PO powinien jeszcze dostać dodatek za niebezpieczne warunki pracy. W końcu sam uważał (i tylko on jeden na świecie tak uważał), że psychopacie, który zabił działacza PiS w Łodzi, tak naprawdę chodziło o śmierć Niesiołowskiego. Dla pana marszałka powinno też się ustanowić nowe odznaczenie: Order Adekwatności – bo jaki Sejm, taki wicemarszałek.

Eugeniusz Kłopotek w jednym i tym samym wywiadzie dla serwisu Gover.pl zaprosił Adama Małysza na listy wyborcze PSL i równocześnie zaapelował do skoczka: „Adam, nie bierz się za politykę!”. Tak to już jest z facetami, którzy bez przerwy wypowiadają się na każdy temat. To mówiłem ja! Kłopotek Eugeniusz!

Chcecie legalizacji marihuany? Wybierzcie innego premiera” – wygrażał Donald Tusk. W takim razie chcemy legalizacji marihuany!

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Artur Osiecki

Brexit mobilizuje regiony

Województwa chcą przyspieszyć realizację nowych programów regionalnych zarówno ze względu na zbliżający się przegląd unijny, jak i potencjalne negatywne konsekwencje wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej

Andrzej Sadowski

Wolność tak, ułatwienia nie

• RAZ POD WOZEM, RAZ POD WOZEM • Dopóki rządzący w Polsce będą mówić o ułatwieniach i ulgach dla przedsiębiorców, a nie o przywróceniu wolności gospodarczej, dopóty nie wybijemy się na ekonomiczną niepodległość