Najnowsza interwencja Uważam Rze

Felietony

Czy premier trafi na swój trop?

Piotr Gabryel

Walkę z drożyzną Tusk rozpoczął od poszukiwania winnych karygodnego procederu, jakim jest windowanie cen

Internauci dworują sobie z Donalda Tuska, że za czasu jego rządów „wszystko jest po pięć złotych – benzyna, chleb, cukier…”, a premier wprost wychodzi z siebie, żeby tylko zdusić te skaczące pod sufit ceny w zarodku.

Ba, powodowany swą niezmierzoną troską o poziom cen parę dni temu stanowczo podkreślił, że „nie mógłby spać spokojnie” i nie miałby „prawa zajmować ludziom czasu”, „gdyby nie przejmował się ani nie zajmował się tym, co się dzieje w polskich sklepach”. Po czym dodał, że „żarty się skończyły” i teraz jego rząd będzie szukał wszystkich dostępnych metod, aby – tam gdzie jest to tylko możliwe – „ceny nie były efektem wulgarnej, bezczelnej spekulacji”.

Walkę z drożyzną – utartym obyczajem – Donald Tusk rozpoczął od rytuału poszukiwania winnych karygodnego procederu, jakim jest windowanie cen. Na domiar złego – windowania ich wbrew oczywistym i czystym intencjom rządu  i całej koalicji. Winnych premier znalazł bez najmniejszego trudu.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Adam Maciejewski

Polski kapitał na Kaukazie

Od 2014 r. w Armenii działa fabryka polskiej spółki Lubawa. Nawiązanie współpracy z rządem Armenii było możliwe dzięki promocji naszego przemysłu za granicą, wspieranej przez dotacje z UE