Najnowsza interwencja Uważam Rze

Świat

Niespodziewanie została matką

Aleksandra Rybińska

Uczennica z Groningen na północy Holandii przebywała na jednodniowej wycieczce szkolnej, gdy poczuła ostry ból brzucha. Jeden z nauczycieli wezwał pogotowie. Gdy przyjechała karetka, lekarze zauważyli, że 12-latka będzie rodzić. Dziewczynka była przerażona, bo nie wiedziała, że jest w ciąży. Jej stan nie rzucał się w oczy. Także jej rodzice, sąsiedzi i nauczyciele niczego nie zauważyli. W szpitalu urodziła zdrową córeczkę.

Według służb socjalnych miała 11 lat, gdy zaszła w ciążę. Nie wiadomo, kto jest ojcem dziecka. Dziewczynka została odebrana rodzicom i umieszczona w rodzinie zastępczej, bowiem urzędnicy uznali, że „nie dorasta w bezpiecznym otoczeniu”. Wyznaczono jej opiekuna prawnego, a jej przerażeni koledzy i koleżanki z klasy otrzymali pomoc psychologa.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?

Intermedia

• MYŚLI I SŁOWA • BEATA SZYDŁO