Najnowsza interwencja Uważam Rze

Świat

10 chińskich niespodzianek

Konrad Godlewski

Czym jeszcze zaskoczy nas Państwo Środka?

Rewolucja na Bliskim Wschodzie nabiera rozmachu, Ameryka zajmuje się samą sobą, a Europa ratuje Libię. Tymczasem Chiny prą naprzód i rozbudowują na świecie swoje wpływy. Oto lista 10 chińskich atutów, o których niedługo możemy usłyszeć.

1. Potęga internetowa

Chiny mają już 460 mln internautów – to więcej niż liczba obywateli USA i prawie tyle samo, ile liczy ludność całej UE. Jednak w odniesieniu do ogółu Chińczyków to wciąż tylko jedna trzecia populacji. Łatwo przewidzieć, że Internet za Wielkim Murem ma złoty wiek dopiero przed sobą. Choć poza atakami hakerów i spamem nie odgrywa on na razie większej roli w światowej gospodarce, to w najbliższych latach może nas zaskoczyć. I to nie tylko bezprecedensową skalą cenzury, ale i siłą chińskich przedsiębiorstw internetowych. Bo cenzurowanie i blokowanie światowych potentatów, takich jak m.in. Google czy Facebook, stwarza cieplarniane warunki miejscowym firmom. Poza tym Chińczycy – tak jak inne kraje Dalekiego Wschodu – lubią nowe technologie i szybko się ich uczą.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Polacy coraz częściej kupują online. Co ich przekonuje do tej formy zakupów?

Kupujemy na potęgę. Rynek dóbr konsumenckich rozwija się dynamicznie, a my – konsumenci – podążamy za najnowszymi trendami. Kupujemy nie tylko więcej, ale i korzystając ze znacznie...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?