Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

Przyjaźń, najważniejsza rzecz na świecie

Piotr Gursztyn

Roman Giertych zawnioskował o odebranie immunitetu Jarosławowi Kaczyńskiemu. Miało być radośnie, ale…

Czy mówią coś państwu nazwiska Jerzy Budnik, Paweł Orłowski, Jarosław Stolarczyk? Do 17 marca osoby te pozostawały anonimowe dla Jarosława Kaczyńskiego. Teraz nazwiska te już coś mówią, bo ci posłowie PO – jako członkowie Sejmowej Komisji Regulaminowej – próbowali wówczas ugrillować sobie „Kaczora”.

Grill się nie udał, bo Kaczyński uciekł z komisji (tłumaczył, że trwa rok wyborczy, więc jest bardzo zarobiony). Nie udał się też grill ogólnosejmowy, na który ząbki ostrzyła sobie cała Platforma i Ryszard Kalisz z SLD. Zabawę zepsuł oczywiście, i jak zwykle, prezes PiS. Sam zrzekł się immunitetu.

W czym rzecz? W sojuszu Platformy, Kalisza i Romana Giertycha. Charyzmatyczny lider LPR procesuje się z Kaczyńskim, więc zawnioskował o odebranie mu immunitetu. Dobry ruch, bo sejmowa większość (z chlubnym wyjątkiem PSL i kilku hamletyzujących legalistów z SLD) tylko czekała na tak radosny moment.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Polacy coraz częściej kupują online. Co ich przekonuje do tej formy zakupów?

Kupujemy na potęgę. Rynek dóbr konsumenckich rozwija się dynamicznie, a my – konsumenci – podążamy za najnowszymi trendami. Kupujemy nie tylko więcej, ale i korzystając ze znacznie...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?

Andrzej Sadowski

Wolność tak, ułatwienia nie

• RAZ POD WOZEM, RAZ POD WOZEM • Dopóki rządzący w Polsce będą mówić o ułatwieniach i ulgach dla przedsiębiorców, a nie o przywróceniu wolności gospodarczej, dopóty nie wybijemy się na ekonomiczną niepodległość