Najnowsza interwencja Uważam Rze

Cywilizacja

Zwietrzały bunt

Andrzej Horubała

„Made in Poland” Przemysława Wojcieszka to film nieudany

Cóż z tego, że część krytyków pragnących robić za „przyjaciół młodych” ochoczo podsunęła interpretację, że słabość filmu to Wojcieszkowa autoironia, o czym świadczyć by miały wybuchy śmiechu festiwalowej widowni w Berlinie. Sam reżyser w wywiadach udzielanych na lewo i prawo każe traktować bunt swego bohatera bardzo serio, negując tym samym tę linię obrony.

Ekranizacja sztuki legendy z roku 2004, spektaklu, który znaczył nowy etap w rozwoju polskiego dramatu politycznego, okazała się ewidentną klęską.

Filmowi zabrakło energii pierwowzoru z Legnicy, gdzie ponad sześć lat temu Wojcieszek straszył publiczność wściekłym Erykiem Lubosem wywijającym stalowym prętem i toczącym szalonym wzrokiem po widowni.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Wojciech Romański

W smoczym kręgu

Artur Osiecki

Brexit mobilizuje regiony

Województwa chcą przyspieszyć realizację nowych programów regionalnych zarówno ze względu na zbliżający się przegląd unijny, jak i potencjalne negatywne konsekwencje wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej