Najnowsza interwencja Uważam Rze

Świat

Adolf Eichmann (1906-1962)

Eichmann to tajemnica państwowa

Wcentrum dokumentacji Topografia Terroru w Berlinie zorganizowano wystawę o procesie Adolfa Eichmanna. Nie dowiemy się z niej, kto po wojnie krył zbrodniarza odpowiedzialnego za deportacje milionów Żydów do obozów zagłady.

O procesie zakończonym wyrokiem śmierci wiadomo już wszystko. Nie wiadomo jednak, komu Eichmann zawdzięcza wiele lat spokojnego życia w Argentynie, zanim został uprowadzony przez Mossad w 1960 r. Można byłoby to ustalić, sięgając do archiwum niemieckiego wywiadu zagranicznego BND. Ten jednak odmawia dostępu do akt Eichmanna nawet po ubiegłorocznym orzeczeniu sądu w Lipsku, który uznał, że dziś nie ma już do tego powodów.

Nie brak opinii, że w archiwach BND znajduje się cała lista zbrodniarzy hitlerowskich, o których miejscu pobytu doskonale w Niemczech wiedziano. Wiedział także kanclerz Konrad Adenauer, który już w 1952 r. powiedział publicznie: „Sądzę, że powinniśmy już skończyć z wyszukiwaniem nazistów. Jeżeli zaczniemy, nie wiadomo, do czego to doprowadzi”.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?