Najnowsza interwencja Uważam Rze

Świat

Cameron przeprasza

Wojciech Lorenz

Brytyjski premier przyznał, że jego kraj  popełnił błędy w czasach kolonialnych

David Cameron, który rok temu oskarżał Pakistan o wspieranie terroryzmu, próbował  ostatnio naprawić stosunki z ważnym sojusznikiem, obiecując mu wsparcie finansowe i militarne liczone w setkach milionów funtów. Chcąc się przypodobać Pakistańczykom, brytyjski premier stwierdził, że jego kraj „ponosi odpowiedzialność za wiele obecnych międzynarodowych problemów, takich jak spór o Kaszmir”.  

– Te słowa mogą być odebrane jako przeprosiny. Mam nadzieję, że nie uruchomią lawiny roszczeń odszkodowawczych ze strony ofiar konfliktu między Indiami i Pakistanem – mówi dr Andrew Russell, historyk z Manchester University.

Wielka Brytania, kończąc kolonialne rządy w Indiach, zgodziła się na utworzenie Pakistanu i wyznaczyła granice między obu państwami, ale o losie Kaszmiru zdecydował lokalny hinduski maharadża. Hari Singh uznał, że zamieszkiwane przez muzułmanów tereny zostaną częścią Indii. Od tamtej pory Indie i Pakistan stoczyły ze sobą trzy wojny o Kaszmir.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Anna Czyżewska

O wynagrodzeniu bez tabu

Zdecydowana większość pracowników uznaje, że rozmowę o podwyżce powinien zainicjować szef. Polacy nie są mistrzami negocjacji. Strategia biznesowej polemiki to wizytówka przedsiębiorcy