Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

Specjaliści od kaczologii

Dorota Gawryluk

Prawem dziennikarza, a wręcz obowiązkiem, jest poruszanie nawet najtrudniejszych tematów

Lojalność to pożądana cecha zwłaszcza w polityce. Czasami cena za bycie lojalnym jest bardzo wysoka. Sporo płaci na przykład rzecznik rządu Paweł Graś, o którym media mówią ostatnio jako o najwierniejszym z wiernych pretorianinie Donalda Tuska. Niestety, ta lojalność właśnie odbiera ministrowi Grasiowi zdolność do samodzielnego myślenia i racjonalnego osądu rzeczywistości.

Rzecznik rządu odniósł się ostatnio do arcyważnego, moim zdaniem, tekstu Igora Jankego zamieszczonego w sobotnio-niedzielnym wydaniu „Rzeczpospolitej”. Janke zajął się realnym problemem umowy gazowej podpisanej niedawno przez rząd i odtrąbionej jako sukces. Tymże sukcesem ma być fakt, że w rurach płynie nie tylko ciepła woda, ale i gaz.

Z tekstu Jankego wynika odwrotnie, że umowa nie jest sukcesem, ale porażką Polski, że wiąże nas znowu na wiele lat i zmusza do kupowania drogiego gazu, choć już niebawem będziemy mieli dostęp do tańszego z Norwegii. Dowiadujemy się też po raz pierwszy, że Polska płaci za 1000 m sześc. gazu najwięcej w Europie.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Adam Maciejewski

Polski kapitał na Kaukazie

Od 2014 r. w Armenii działa fabryka polskiej spółki Lubawa. Nawiązanie współpracy z rządem Armenii było możliwe dzięki promocji naszego przemysłu za granicą, wspieranej przez dotacje z UE