Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

Kultura bardzo osobista

Piotr Gursztyn

Prezydent ma klawe życie. Może np. wybić bezkarnie komuś oczko w głowie

Tak stało się, gdy Bronisław Komorowski zawetował rządowy projekt o przekształceniu szkoły lotniczej w Dęblinie w akademię. To właśnie było oczko w głowie ministra obrony narodowej. Prezydent doskonale wiedział i zrobił psikusa Bogdanowi Klichowi.

Ileż radości w Belwederze i ileż złości po przeciwnej stronie ulicy, czyli kwaterze głównej ministra Klicha, musiała wywołać ta decyzja.

Wojsko też w lot pojęło jej wagę i nie pręży się już zbytnio przed swym ministrem. Woli przed zwierzchnikiem Sił Zbrojnych, czyli prezydentem.

Radość prezydenta będzie jeszcze większa, gdy minister Jerzy Miller ogłosi swój raport w sprawie katastrofy smoleńskiej. Prezydent nie może doczekać się tej chwili. Ogłoszenie się odwleka, i chyba będzie w maju. A wtedy głowa państwa zażąda od szefa rządu innej głowy. Jakieś wstępne niejasne ustalenie ponoć poczyniono między obu pałacami. Oto głowa Klicha – tych właśnie słów oczekuje prezydent.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Intermedia

• MYŚLI I SŁOWA • BEATA SZYDŁO