Najnowsza interwencja Uważam Rze

Temat numeru

Niezrozumiałe polskie czepialstwo

Piotr Skwieciński

Spojrzenie pana Władimira z Moskwy na tragedię w Smoleńsku

Pan Władimir ma pod sześćdziesiątkę i jest człowiekiem wykształconym. W swoim życiu zawodowym otarł się nawet o dziedzinę związaną z kosmonautyką, teraz zajmuje się czymś innym, ale długo i z zapałem potrafi opowiadać o widoku Ziemi z orbity i o tym, jak obserwacje z przestrzeni wpłynęły na rozwój kartografii.

Pan Władimir jest wnukiem rosyjskiego Niemca, za czasów stalinowskich więzionego trzykrotnie. Dwa razy bolszewicy zsyłali go do łagrów, za trzecim razem rozstrzelali. Stalina pan Władimir uważa za zbrodniarza równego Hitlerowi.

A babcią pana Władimira była Polka spod Augustowa. – Wiecie, Stalin Polaków nie lubił, to nie było za Stalina bezpieczne pochodzenie – wspomina pan Władimir.

To dzięki babci bez zająknienia recytuje pierwsze dwa wersy: „Jeszcze Polska nie zginęła, póki my żyjemy”. Trochę trudniej idzie mu z wymówieniem „Matka Boska Częstochowska”…

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy