Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Jak rąbać konkretnie

Wiktor Świetlik

Grupa biznesmenów wracających z zagranicy pozwoliła sobie dworować z lecącego tym samym samolotem marszałka Schetyny. Gdy wysiedli na lotnisku, role się odwróciły i całe biznesowe towarzystwo zapakowano w radiowozy i zawieziono na komendę „w celu wyjaśnienia”. I niech ktoś powie jeszcze, że u nas państwo nie działa sprawnie.

Na swoich stronach internetowych PO rozpływa się w zachwytach nad ministrem finansów i premierem, którzy zachęcają ludzi do tego, by przekazywać jeden procent podatku na rozmaite dobroczynne cele zamiast do fiskusa. „Określenie »obywatelska« obowiązuje” – cieszy się sama sobą Platforma. Faktycznie – jak obywateli rąbać, to konkretnie – łatając dziurę budżetową ich emeryturami, a nie jakimś tam jednym procentem.

Publicystka „Gazety Wyborczej” Agata Nowakowska uznała, że nie będzie się nadmiernie wzruszać losem pobitego przez straż miejską pod Pałacem Prezydenckim prawicowego dziennikarza, bo jej zdaniem był on tam jako aktywista. Należy spodziewać się, że jak podczas zadym z okazji 11 listopada straż miejska stłucze rozdającego gwizdki Seweryna Blumsztajna, to redaktor Nowakowska stwierdzi, że mógł się politycznie nie aktywizować.

Już widać dobre efekty polskiej prezydencji w UE, która ma nam wynagrodzić drożyznę, bezrobocie i rosnące podatki. Powstaną nowe miejsca pracy! W każdym ministerstwie będzie rzecznik relacjonujący nasze przywództwo w Unii. Zapewne niewątpliwym kolejnym dobrem będą wysokie premie dla wspomnianych rzeczników, jak również ich szefów ministrów.

Jarosław Kaczyński snuje rozważania, czy w tym roku rząd zacznie strzelać do opozycji, a sędziwy Stefan Bratkowski uważa, że dziennikarze powinni się masowo przeciwstawiać współczesnemu hitleryzmowi, czyli PiS. I tak to sobie rodacy gadają ze sobą. Tylko co zrobią, jak przyjdzie prawdziwy Hitler albo faceci, którzy chcą strzelać?

Suwalscy działacze SLD nie chcieli plakatów propagujących postulaty gejowskie. Jak się okazało Sojusz rewolucję zapaterowską wspiera zawsze w ogóle, ale nie zawsze w szczególe. Jest to zresztą dość budująca cecha eseldowców, że tacy postępowi to oni są, bo im wypada. A jak przyjdzie co do czego to i chrzciny dziecka, i proboszcz po kolędzie, i monogamia, i wódeczka, a nie żaden tam joint, i „Potop" do poduszki. Wystarczy spojrzeć w poczciwe chłopskie oczy takiego Wojciecha Olejniczaka, by wiedzieć, że to żadna lewica. Co najwyżej trochę postkomunista.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Anna Czyżewska

O wynagrodzeniu bez tabu

Zdecydowana większość pracowników uznaje, że rozmowę o podwyżce powinien zainicjować szef. Polacy nie są mistrzami negocjacji. Strategia biznesowej polemiki to wizytówka przedsiębiorcy