Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

Co dalej z głosowaniem?

Michał Karnowski

Lubimy czasami pokazywać, jak bardzo śmieszą nas lipne wybory w rozmaitych dyktaturach, choćby na Białorusi. Żale brutalnego dyktatora Łukaszenki, że musiał dosypywać głosów przeciw sobie, bo wynik

100-procentowego poparcia nie wyglądałby dobrze, brzmiały śmiesznie. Bo przecież my cenimy wolność, równość, uczciwość i tajność głosowania. Wiemy, że nic nie upokarza tak jak fikcja. Dlaczego więc tak łatwo godzimy się na eksperymenty na tych naszych prawach?

Padła oto w minionym tygodniu zapowiedź, że prezydent Bronisław Komorowski skłania się ku wyborowi dwudniowego głosowania w czasie najbliższych wyborów parlamentarnych. I cisza. Nikogo to nie cieszy, nikogo specjalnie nie wzburza. A przecież oto dokonuje się na naszych oczach niezwykle ryzykowna zmiana. W nocy urny będą pod słabszą kontrolą.

Nie twierdzę, że ktoś chce sfałszować wyniki głosowania. Nie twierdzę, że to zrobił. Ale były już w poprzednich wyborach (samorządowych) przypadki dziwnego mnożenia błędów i kart, było też i kupowanie głosów.  Proceder ten opisujemy w tym numerze. To wszystko rodzi wątpliwości i niepokój. Kampania będzie gorąca. Nie lepiej dmuchać na zimne? Po co kusić?

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Polacy coraz częściej kupują online. Co ich przekonuje do tej formy zakupów?

Kupujemy na potęgę. Rynek dóbr konsumenckich rozwija się dynamicznie, a my – konsumenci – podążamy za najnowszymi trendami. Kupujemy nie tylko więcej, ale i korzystając ze znacznie...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy