Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

Poradzimy sobie bez taczek

Igor Zalewski

Wielka przyszłość czeka sklepy „Wszystko za 5 złotych”

Do tej pory można było tam kupić gipsową figurkę Buddy, chiński kubek z Adamem Małyszem, ewentualnie plastikową biżuterię á la Doda. Ale asortyment towarów za 5 zł ostatnio gwałtownie się poszerzył. Benzyna, cukier, kto wie, może już niedługo chleb. Jednym słowem: idzie drogie.

Marek Belka zapewnia, że jakaś straszna inflacja nam nie grozi. Nie mam powodu, żeby mu nie wierzyć, tym bardziej że nasza Rada Polityki Pieniężnej zawsze nieźle sobie dawała radę z tą hydrą. Ale z drugiej strony trudno stwierdzić, kiedy galopujące ceny przepoczwarzają się w inflację (może właśnie w tej chwili?).

A w dodatku mam takie niezbyt miłe przeczucie, że w życiu każdego z nas przynajmniej raz musi się zdarzyć przykra rzecz, o której przez całe lata tylko się słyszy, ale która w końcu przytrafia się i nam. Zazwyczaj rozwodzą się inni, ale pewnego razu bach! – i nas też to dopada. Podobnie jest z gastroskopią, alkoholizmem, włamaniem (Jeszcze nie mieliście? A byliście już dzisiaj w piwnicy?), wypadkiem samochodowym, itd. Nie wykluczam, że podobnie może być z inflacją.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Edyta Żyła

Doradzą i przeszkolą

Znaczna część unijnych pieniędzy trafia do doradców, którzy pomagają zakładać firmy lub je rozwijać. Przedsiębiorcy mogą więc liczyć na bezpłatne szkolenia, wsparcie doświadczonych mentorów albo pomoc w przygotowaniu strategii marketingowej