Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

Ustawka z rządem Tuska

Zuzanna Dąbrowska

Po raz pierwszy klubowi kibice piłkarscy w sposób zorganizowany sięgnęli po polityczną broń. Na stadionach pojawiły się hasła: „Niespełnione rządu obietnice = temat zastępczy kibice”

Akcja zaczęła się w poprzedni weekend i potrwa kilka miesięcy. Kibice protestują na ligowych stadionach przeciw rządowi Donalda Tuska – największego miłośnika piłki wśród polityków. Twierdzą, że rząd i media prowadzą przeciw nim nagonkę. I chcą, by ich akcja osłabiła notowania gabinetu PO – PSL i samej Platformy przed październikowymi wyborami.

Skąd ta złość

Podczas spotkania 12 kwietnia, którego gospodarzem było stowarzyszenie Wiara z poznańskiego Lecha, delegaci Ogólnopolskiego Związku Stowarzyszeń Kibiców opracowali taktykę: nękanie rządu podczas każdej ligowej kolejki. Zaczęło się w zeszły weekend. Na trybunach transparenty: „Niespełnione rządu obietnice = temat zastępczy kibice”. A na sobotnim meczu Lecha z Legią precyzyjne wyjaśnienie tych „niespełnionych obietnic”: „Projekt Euro 2012: stadiony – przepłacone, autostrady – nie będzie, dworce – przypudrowane, lotniska – prowincjonalne, zawodnicy – słabi, rząd – zadowolony”. Skąd ta złość? „Członkowie OZSK chcieli w ten sposób zaprotestować przeciw krajowej nagonce na środowisko kibiców piłkarskich, która ma miejsce w ostatnich miesiącach” – czytamy w oświadczeniu kibiców.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Adam Maciejewski

Polski kapitał na Kaukazie

Od 2014 r. w Armenii działa fabryka polskiej spółki Lubawa. Nawiązanie współpracy z rządem Armenii było możliwe dzięki promocji naszego przemysłu za granicą, wspieranej przez dotacje z UE