Najnowsza interwencja Uważam Rze

Temat numeru

Święty.pl czyli umowa o dzieło

Rafał Porzeziński

163 Polaków dostało od Jana Pawła II „papiery” na świętość. Tylu naszych rodaków w ciągu 25 lat Jan Paweł II wyniósł na ołtarze. Ale po co podkreślać, że są to Polacy?

Jeśli czujesz jakiś podmuch z nieba…

Helena szła spokojnie, uważnie rozglądając się na wszystkie strony. Życie cieszyło ją, ale i niepokoiło. Tego dnia znów wracały do niej straszne wizje zamordowanego człowieka. Zagłuszyła w sobie te stany i weszła do klubu. Niektórzy tańczą, wszyscy piją i spoglądają na siebie zalotnie. I nagle w samym środku zabawy słyszy słowa ostre jak brzytwa: „Dokąd cierpiał będę i dokąd mnie zwodzić będziesz?”. To zdanie powiedział ten zamordowany, długowłosy, szczupły mężczyzna z krzyża.

Pabianice rok 1906. Rajmund  ma 12 lat. Spotyka kobietę – młodą, piękną, która chce dać mu w prezencie dwie korony. Prawdziwie królewskie skarby o intensywnych barwach białej i czerwonej mogą należeć do malca, jeśli się zgodzi.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Artur Osiecki

Brexit mobilizuje regiony

Województwa chcą przyspieszyć realizację nowych programów regionalnych zarówno ze względu na zbliżający się przegląd unijny, jak i potencjalne negatywne konsekwencje wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?