Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Dzieci nie mają prywatności w sieci

Aż 58 proc. polskich dzieci w wieku 9 – 12 lat ma profile na portalach społecznościowych. To więcej niż średnia europejska, która wynosi 38 proc. Takie są wyniki najnowszego badania zlecanego przez Komisję Europejską w ramach projektu dotyczącego zagrożeń i bezpieczeństwa dzieci w Internecie – EU Kids Online.

Sondaż przeprowadzono w 25 krajach Europy. Wzięło w nim udział 25 tys. dzieci w wieku 9 – 16 lat i ich rodzice.Polska ma jeden z najwyższych wyników, jeśli chodzi o logowanie się dzieci na portalach. Taki sam wynik ma Dania – 58 proc. Jeszcze więcej loguje się na Litwie – 65 proc. i w Holandii – 70 proc.

Z kolei najmniej dzieci korzysta z serwisów społecznościowych we Francji – 25 proc. i w Niemczech – 27 proc.

Wynik badania jest alarmujący, bo według innego opracowania EU Kids Online – „Dzieciaki z Unii Europejskiej w sieci” – coraz młodsze dzieci korzystają z Internetu.

W Danii i Szwecji do sieci logują się już siedmiolatki. W Polsce przeciętny wiek, kiedy dzieci zaczynają swą aktywność na portalach społecznościowych, to dziewięć lat.

W Europie najpopularniejszym portalem jest Facebook (w 17 krajach). Jednak w Polsce badani najmłodsi najczęściej wskazywali Naszą Klasę.

Renata Czeladko

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Artur Osiecki

Brexit mobilizuje regiony

Województwa chcą przyspieszyć realizację nowych programów regionalnych zarówno ze względu na zbliżający się przegląd unijny, jak i potencjalne negatywne konsekwencje wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej

Anna Czyżewska

O wynagrodzeniu bez tabu

Zdecydowana większość pracowników uznaje, że rozmowę o podwyżce powinien zainicjować szef. Polacy nie są mistrzami negocjacji. Strategia biznesowej polemiki to wizytówka przedsiębiorcy