Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Uwaga, nadchodzą zamordyści!

Paweł Lisicki

Grozi nam nowa epoka zamordyzmu. Oczywiście, w imię dobra, miłości i pokoju. SLD zamierza złożyć w Sejmie projekt ustawy zakazujący tzw. mowy nienawiści. Niby pięknie, chodzi o to, by nikogo nie znieważać. Nie używać pogardliwych słów – zapewne pojawiłby się taki katalog. To, co obecnie jest kontrolowane przez obyczaj, miałoby zostać uregulowane przepisami, które egzekwowałyby sądy.

Prawo takie, nie mam wątpliwości, pełniłoby rolę knebla wpychanego w usta krytykom wszelkiej maści mniejszości. Byłoby też poręczną maczugą, którą można by okładać przeciwników politycznych. Przedstawiciele SLD nawet nie ukrywają swoich intencji: „Działania i wypowiedzi PiS nie mieszczą się w ramach systemu demokratycznego. (...) Nie mam wątpliwości, (...) że po niektórych wypowiedziach i zachowaniach PiS powinna nastąpić delegalizacja tej partii” – powiedział Tomasz Kalita, rzecznik SLD.

A ja wolę wolność z nienawiścią. Wolę swobodę gadania byle czego niż rządy inkwizytorów.I sądzę, że pomysł SLD to nie przejaw troski o demokrację, ale wynik zwycięstwa mentalności zamordystów.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Anna Czyżewska

O wynagrodzeniu bez tabu

Zdecydowana większość pracowników uznaje, że rozmowę o podwyżce powinien zainicjować szef. Polacy nie są mistrzami negocjacji. Strategia biznesowej polemiki to wizytówka przedsiębiorcy