Najnowsza interwencja Uważam Rze

Świat

Songaila wyrzucony za Polaków

Robert Mickiewicz

Słynący z ataków na polską mniejszość poseł Gintaras Songaila został usunięty z rządzącej partii konserwatywnej.

Partia zdecydowała się pozbyć jednego ze swych polityków po tym, jak Songaila zaskarżył do sądu decyzję jej wileńskiego oddziału o utworzeniu w stolicy koalicji z Akcją Wyborczą Polaków na Litwie (AWPL).

Teraz Songaila, który stał na czele frakcji narodowców, zastanawia się nad dalszymi posunięciami i ostro krytykuje kierownictwo partii za „zdradę wartości partyjnych”. Wciąż uważa, że sąd powinien się zająć decyzją stołecznego oddziału, który chciał zawrzeć koalicję z Polakami.

O Songaile po raz pierwszy zrobiło się głośno przed trzema laty, gdy rozpętał na Litwie burzę wokół Karty Polaka. Jest współautorem ustawy o oświacie, która ogranicza nauczanie w języku polskim na Litwie. Popiera też antypolsko nastawionych działaczy twierdzących, że na Litwie nie ma Polaków, są jedynie spolonizowani Litwini lub Białorusini.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Edyta Żyła

Doradzą i przeszkolą

Znaczna część unijnych pieniędzy trafia do doradców, którzy pomagają zakładać firmy lub je rozwijać. Przedsiębiorcy mogą więc liczyć na bezpłatne szkolenia, wsparcie doświadczonych mentorów albo pomoc w przygotowaniu strategii marketingowej