Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

Co dalej z biskupem Pieronkiem?

Michał Karnowski

Wybaczcie państwo, ale nie będę tym razem cytował, co w tym tygodniu biskup Tadeusz Pieronek powiedział w wywiadach. Kto chce, niech sprawdzi w Internecie. Podsumuję tylko, że mocno przejechał się po ludziach nadal pogrążonych w żałobie po tragedii smoleńskiej i wyborcach nielubianej partii. Zrobił to w słowach, które zdecydowanie przekraczają granicę, jaka przystoi osobie duchownej. Owszem, ta granica jest płynna, ale gdy słowa zamieniają się w pociski, a ich cele czują ból, jest przekraczana zdecydowanie.

W całej sprawie najbardziej zadziwia relatywizm, z jakim do wypowiedzi biskupa Pieronka podchodzą media liberalne. Gdy któryś z księży kojarzonych z konserwatywną wizją życia publicznego powie kilka słów o polityce, staje się celem agresywnych komentarzy. Spotyka to nieustannie arcybiskupa Józefa Michalika, który zasłużenie cieszy się ogromnym autorytetem. Chociaż zawsze wypowiada się z ogromną kulturą osobistą.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?

Andrzej Sadowski

Wolność tak, ułatwienia nie

• RAZ POD WOZEM, RAZ POD WOZEM • Dopóki rządzący w Polsce będą mówić o ułatwieniach i ulgach dla przedsiębiorców, a nie o przywróceniu wolności gospodarczej, dopóty nie wybijemy się na ekonomiczną niepodległość