Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

Przyjazna? Nowoczesna? Skuteczna?

Artur Bazak

Szkoła, w której rodzice nie mogą decydować o swych dzieciach, przyniesie więcej szkody niż pożytku

Jeszcze kilka lat temu tylko ok. 50 proc. uczniów z każdego rocznika podejmowało naukę w szkołach umożliwiających zdawanie matury. Dziś, po ukończeniu gimnazjum, takie szkoły wybiera już 80 proc. uczniów. Aby sprostać ich rosnącym oczekiwaniom, szkoła musi być nowoczesna, przyjazna i skuteczna” – czytamy na stronie internetowej poświęconej działaniom rządu Donalda Tuska.

Do realizacji tego zamierzenia mają się przyczynić propozycje Ministerstwa Edukacji Narodowej, koncentrujące się m.in. na obniżeniu wieku szkolnego, wdrażaniu nowej podstawy programowej, poprawie infrastruktury szkół podstawowych oraz sytuacji finansowej nauczycieli.

Jest to niewątpliwie najpoważniejszy program zmian oświatowych od czasu reformy ministra Handkego w rządzie Jerzego Buzka. Świadczy też o tym pośrednio temperatura sporu, jaką wywołują poszczególne propozycje minister edukacji Katarzyny Hall.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?

Edyta Żyła

Doradzą i przeszkolą

Znaczna część unijnych pieniędzy trafia do doradców, którzy pomagają zakładać firmy lub je rozwijać. Przedsiębiorcy mogą więc liczyć na bezpłatne szkolenia, wsparcie doświadczonych mentorów albo pomoc w przygotowaniu strategii marketingowej