Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Warto bronić Radia Maryja

Paweł Lisicki

Jan Filip Libicki ma dość ojca Rydzyka. Wypichcił zatem projekt ustawy, który dzięki poparciu jego własnego ugrupowania i PO ma ostatecznie rozwiązać problem Radia Maryja. Przez likwidację.

Sam miłośnikiem kaznodziejstwa ojca dyrektora nie jestem. Ale trzeba być zupełnie ślepym, by nie dostrzegać dwóch najważniejszych przewag toruńskiej rozgłośni. Co by o niej nie powiedzieć, jest ona dowodem na to, że społeczeństwo obywatelskie działa. To ojciec Rydzyk potrafił zmobilizować setki tysięcy zepchniętych na margines ludzi i dać im cel. Tym samym włączył ich, chcąc nie chcąc, w system demokratyczny. Ba, nadał im, modne słowo, podmiotowość. Niech sobie ta ich podmiotowość będzie moherowa, zamknięta i zaściankowa. Ale słuchacze Radia Maryja mają do niej prawo.

I rzecz druga. Likwidacja mediów ojca Rydzyka musiałaby oznaczać, że w ważnych debatach na temat wartości katolicka większość utraci jedyny skuteczny instrument nacisku.

Mam zatem nadzieję, że projekt posła PJN jak najszybciej znajdzie się tam, gdzie jego miejsce, czyli w koszu.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Ewa Bednarz

Kredyt z plastiku

Tylko część banków decyduje się na wydawanie przedsiębiorcom kart kredytowych. Znacznie chętniej oferują im dużo kosztowniejsze karty obciążeniowe

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?