Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Tusk idealnym królem

Wiktor Świetlik

Zachodnie media dość powszechnie myliły się, podając informację, że w Pakistanie zginął Obama, a nie Osama. Mimo wszystko to tylko jedna literka, więc chochlik drukarski może się zdarzyć. Natomiast w przypadku sporej części polskich mediów – pomimo braku zbieżności w nazwisku – Osama od dłuższego czasu był mylony z Jarosławem Kaczyńskim. Choć ten pierwszy przedstawiany był jako nie aż tak straszny jak ten drugi.

Zgoda, zgoda, a nieistniejący Bóg wtedy rękę poda. Państwo Kwaśniewscy wpadli na imieniny Aleksandry Miller, żony Leszka. Do pełnego kompletu zabrakło tylko Józefa Oleksego, Aleksandra Gudzowatego, Lwa Rywina i Adama  Michnika. Ostatni dwaj w prezencie przynieśliby dyktafony.Dowodem na to, jak w strasznie sterroryzowanym przez kler społeczeństwie żyjemy, jest to, że przy okazji beatyfikacji Jana Pawła II, by się przebić, wystarczało przejechać się po zmarłym papieżu. Zrobił tak pisarz Tomasz Piątek i dwaj z trzech rozmówców Moniki Olejnik w Radiu Zet. Czyli Kazimiera Szczuka i  Cezary Michalski (gratuluję zrównoważonego doboru dyskutantów). Ten ostatni, znając jego rozliczne ewolucje duchowe, jeszcze pewnie w przyszłości zostanie inkwizytorem nawołującym do palenia heretyków.

By uświetnić 220. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja, Bronisław Komorowski uroczyście i apolitycznie przejechał się w wywiadzie dla telewizji publicznej po prawicowej opozycji. Fajnie było, bo łobuzy z PiS nie miały możliwości odpowiedzieć, a rozmawiający z naszą „głową” dziennikarz tylko przymilnie się uśmiechał. Od prezydenta dowiedzieliśmy się też, że najładniej jest święta państwowe obchodzić razem z nim na uroczystych obchodach. Uwzględniając ich styl i jakość, szczególnie oprawy muzycznej, to ładniej było tylko na festiwalu piosenki żołnierskiej w Kołobrzegu.

Ślub brytyjskiego następcy tronu przywołał spory o sens monarchii. W Polsce idealnym królem byłby Donald Tusk, a przynajmniej idealnie byłby się czuł jako król. Dzisiejszy monarcha robić dużo nie musi, a lud go kocha.  

Tygodnik „The Economist” stwierdził, że Donaldowi Tuskowi brakuje ambicji. Tak jak innym polskim politykom. Dziennikarze tygodnika dobrze wiedzą, że w Polsce jest jeden wartościowy i perspektywiczny polityk, który ma na imię Radosław, i – przypadkowo się składa – jest mężem ich koleżanki.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Andrzej Sadowski

Wolność tak, ułatwienia nie

• RAZ POD WOZEM, RAZ POD WOZEM • Dopóki rządzący w Polsce będą mówić o ułatwieniach i ulgach dla przedsiębiorców, a nie o przywróceniu wolności gospodarczej, dopóty nie wybijemy się na ekonomiczną niepodległość