Najnowsza interwencja Uważam Rze

Cywilizacja

Rys iberyjski/AFP

Zwierzęta Europy wymierają

Co czwarty gatunek charakterystyczny dla naszego kontynentu jest zagrożony wyginięciem – alarmują eksperci UE. – Mamy kryzys bioróżnorodności. Zwierzęta znikają w bezprecedensowym tempie – ostrzega Janez Potočnik, komisarz ds. środowiska.

Wśród najbardziej narażonych na wymarcie znajdują się m.in. ryś iberyjski, mniszka śródziemnomorska i niewielki gryzoń darniówka bawarska. Oprócz nich – setki ssaków, płazów, gadów, ptaków, a także owady i rośliny.

Według Joe Hennona, rzecznika komisarza Potočnika, zmniejszająca się bioróżnorodność zagrozi m.in. przyszłym plonom, a dewastacja lasów przyczyni się do powodzi.

Unijna propozycja to zatrzymanie tego trendu do 2020 r., kontrola gatunków inwazyjnych i odtworzenie 15 proc. zniszczonych ekosystemów.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Andrzej Sadowski

Wolność tak, ułatwienia nie

• RAZ POD WOZEM, RAZ POD WOZEM • Dopóki rządzący w Polsce będą mówić o ułatwieniach i ulgach dla przedsiębiorców, a nie o przywróceniu wolności gospodarczej, dopóty nie wybijemy się na ekonomiczną niepodległość