Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

Co dalej ze śledztwem smoleńskim?

Marek Pyza

Komunikat Rosjan o błędnej identyfikacji trzech ofiar katastrofy i pochowaniu ich pod innymi nazwiskami można interpretować tylko w jeden sposób. Polscy śledczy poddadzą się pod naciskiem rodzin i zezwolą na ekshumacje.

Co one przyniosą, Bóg jeden wie, ale można spodziewać się kolejnego skandalu. Polscy prokuratorzy są jednak pod ścianą. Zdają sobie sprawę, że sekcje zwłok w takim śledztwie muszą się odbyć. Niewiarygodne rosyjskie dokumenty i relacje rodzin, które identyfikowały bliskich, podają w wątpliwość przeprowadzenie sekcji w Moskwie.

W tej sytuacji Rosjanie robią ruch wyprzedzający i bez żenady wmawiają, że winę za bałagan ponoszą rodziny zmarłych. Z ubiegłotygodniowego zamieszania płynie jeszcze jeden wniosek – już tylko ślepy i głuchy może ufać rosyjskiej prokuraturze. Prokurator generalny Andrzej Seremet zapewnił, że wszystkie wątpliwości wyjaśnił z szefem Komitetu Śledczego Rosji. Jednak rosyjska agencja informację o błędach w identyfikacji puściła po ich spotkaniu. Następnego dnia na żywo, przed kamerami, nasz prokurator generalny staje obok swojego rosyjskiego odpowiednika. Jurij Czajka zamiast temat zamknąć, nabiera wody w usta i kpi, mówiąc o „dobrych, konstruktywnych dwustronnych stosunkach”. Kto ma w to jeszcze wierzyć?

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Polacy coraz częściej kupują online. Co ich przekonuje do tej formy zakupów?

Kupujemy na potęgę. Rynek dóbr konsumenckich rozwija się dynamicznie, a my – konsumenci – podążamy za najnowszymi trendami. Kupujemy nie tylko więcej, ale i korzystając ze znacznie...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Intermedia

• MYŚLI I SŁOWA • BEATA SZYDŁO