Najnowsza interwencja Uważam Rze

Cywilizacja

FOT. DAREK GOLIK/FOTORZEPA

Tany między bombami

Wojciech Lada

„WAR|SAW. Zrozumieć Polskę” to płyta mówiąca o Powstaniu Warszawskim w niespotykany dotąd sposób

Dopiero w ostatnich latach dyskusja o Powstaniu Warszawskim zeszła z poziomu obrzucania się błotem przez radykalnych entuzjastów i nie mniej agresywnych przeciwników zrywu. Dla pierwszych był to wulkan heroizmu polskiej młodzieży – drudzy widzieli w nim strategiczną bzdurę o katastrofalnych skutkach. Niedawno zaczęto zauważać, że jedno nie wyklucza drugiego, a także że oprócz bohaterów z koktajlami Mołotowa byli wówczas w Warszawie zwykli mieszkańcy.

To właśnie proste spostrzeżenie doprowadziło do powstania projektu „WAR/SAW” – połącznia relacji mieszkańców stolicy z ilustracyjną muzyką autorstwa Łukasza Rostkowskiego.

Rzecz jest ciekawa i ważna o tyle, że bodaj po raz pierwszy słyszymy tu opowieści o Powstaniu snute w tonie humorystycznym, miejscami wręcz groteskowym.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Hubert Kozieł

Czy Podesta zadławi się pizzą?

• SPISKOWA TEORIA WSZYSTKIEGO • Wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych były wielkim zwycięstwem zwolenników spiskowej teorii dziejów. Potwierdziły bowiem wiele ich tez

Wojciech Romański

W smoczym kręgu