Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Bomba tykająca pod PO

Piotr Zaremba

Nasz tygodnik wszedł w posiadanie dwóch listów byłego szefa CBA Mariusza Kamińskiego do prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta. Kamiński niepokoi się, że znane mu śledztwa ugrzęzły po jego odejściu ze stanowiska w martwym punkcie. Pyta, co się z nimi dzieje.

Z opowieści Kamińskiego, z którym przeprowadziliśmy wywiad, wyłania się obraz przerażający. Do niedawna czołowy polityk partii rządzącej Mirosław Drzewiecki (uważany już dawno za bombę tykającą pod Platformą) miał mieć kiedyś intensywne i nie tylko towarzyskie kontakty z gangsterami. Jest też policjant podejrzewany o związki z gangami, a dziś ulokowany w CBA.

I sędzia, który przyjął łapówkę w ramach policyjnej prowokacji, a jednak chodzi wolny, korzystając na dokładkę z tak zdobytych pieniędzy. A w tle są historie blokowanych śledztw, prokuratorów, którym odbiera się sprawy, i szefów tych prokuratorów oglądających się na mityczną „górę”.

Czy to obraz prawdziwy? Z pewnością wart dogłębnego sprawdzenia. Bo Kamiński nie powtarza plotek. Wskazuje na konkretne śledztwa, konkretne zeznania, konkretne akcje swoich dawnych podwładnych, zawsze autoryzowane przez prokuratorów. To prawda, dziś jest politykiem opozycji. Ale czy to unieważnia jego zarzuty? Można je naturalnie odrzucić. Ale po gruntownym zbadaniu jak wygląda prawda.

Prokurator generalny Andrzej Seremet nie powinien się w tej sprawie chować za zasadą tajności śledztw. Ona nie może kryć brakoróbstwa albo, co gorsza, oportunizmu wymiaru sprawiedliwości. Jest coś takiego jak opinia publiczna.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Intermedia

• MYŚLI I SŁOWA • BEATA SZYDŁO

Artur Osiecki

Brexit mobilizuje regiony

Województwa chcą przyspieszyć realizację nowych programów regionalnych zarówno ze względu na zbliżający się przegląd unijny, jak i potencjalne negatywne konsekwencje wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej