Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Tak Tusk ograł Napieralskiego

Paweł Lisicki

Po wyborach prezydenckich Grzegorz Napieralski obezwładnił partyjną konkurencję. Lider SLD lawirował między PO i PiS, z tą ostatnią porozumiewając się w sprawie telewizji publicznej.

W ciągu kilku dni sytuacja zmieniła się jak w kalejdoskopie. A wszystko dzięki jednemu sprytnemu posunięciu Donalda Tuska, który zabrał Napieralskiemu Bartosza Arłukowicza i tym wpłynął na reorientację całej lewicy.

Nagłe odejście Arłukowicza do PO  oznaczało, że Napieralski musi się zgodzić na warunki nawet tych polityków – jak Kalisz – których wcześniej wypychał z partii. Kolejny transfer z  SLD do PO mógłby oznaczać katastrofę wyborczą. Kalisz to wykorzystał. Nie tylko wywalczył dla siebie pierwsze miejsce na warszawskiej liście do Sejmu, ale podbił stawkę, ogłaszając raport w sprawie Blidy.

Tym samym wszelkie porozumienia z PiS stały się bezprzedmiotowe. SLD może rozmawiać tylko z PO. Z „mordercami Blidy” nie może być przecież koalicji.

Nie zdziwiłbym się więc, gdyby te wydarzenia doprowadziły po wyborach do zmiany szefa SLD.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Artur Osiecki

Brexit mobilizuje regiony

Województwa chcą przyspieszyć realizację nowych programów regionalnych zarówno ze względu na zbliżający się przegląd unijny, jak i potencjalne negatywne konsekwencje wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej