Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

Co dalej ze związkami partnerskimi?

Piotr Zaremba

SLD zgłosił projekt ustawy pozwalającej legalizować konkubinaty – jedno- i dwupłciowe. Nie stanie się on szybko prawem. SLD szuka przed wyborami poparcia wśród grup zainteresowanych taką legalizacją. Ale rządząca PO wie, że większość Polaków jest przeciw, bo obawia się, że geje i lesbijki zażądają w przyszłości prawa do adopcji dzieci. A aktywiści ich organizacji otwarcie to przyznają.

Czy jednak z czasem otwierająca się na lewo Platforma zdania nie zmieni? Dla jej liderów to chyba w coraz większym stopniu kwestia sondaży.

Tymczasem zdecydowana większość związków partnerskich w krajach, które je zalegalizowały, jest dwupłciowa. O gejach czy lesbijkach można przynajmniej powiedzieć: oni nie mają wyboru – małżeństwo albo konkubinat. A w przypadku chłopaka i dziewczyny taki wybór jest.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Adam Maciejewski

Polski kapitał na Kaukazie

Od 2014 r. w Armenii działa fabryka polskiej spółki Lubawa. Nawiązanie współpracy z rządem Armenii było możliwe dzięki promocji naszego przemysłu za granicą, wspieranej przez dotacje z UE