Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Będzie ubaw po pachy

Persona non grata

Czy małżonka prezydenta Stanów Zjednoczonych Baracka Obamy Michelle przestraszyła się, że majestat Rzeczypospolitej – Bronisław Komorowski – uraczy ją wykwintnym polskim daniem, czyli bigosem, albo zabierze jej kieliszek z winem, a może jeszcze gorzej, rozsiądzie się na jej krześle? Głowa naszego państwa królowała ostatnio we wszystkich mediach, a to z powodu obrażania jej w Internecie. Człowieka odpowiedzialnego dopadła ABW, przeszukała mieszkanie wraz z piwnicą i zabrała sprzęt służący do rozprzestrzeniania oszczerstw.

Zapanował terror służb specjalnych oraz policji w celu uświadomienia społeczeństwu, jak ważni są ludzie trzymający władzę oraz reprezentujący tzw. naród. Zamykanie, podsłuchy, czyli rozmowa kontrolowana, znana ze stanu wojennego, karanie mandatami i podobne sankcje aparatu przemocy służą poprawie nastroju, prowadzącej do widocznych objawów optymizmu, a nawet entuzjazmu.

Ale nie ma lekko. Na ulice wyszli związkowcy z „Solidarności” z żądaniami, których zielona wyspa nie jest w stanie zaspokoić. I co gorsza, nie da się zamknąć tych wszystkich krzykaczy, bo jest ich tak dużo, że mogliby to zauważyć zagraniczni obserwatorzy naszego dobrobytu. Na dodatek spaprany został Stadion Narodowy, z pozostałymi, co to mają gościć piłkarzy z całej Europy, też jest nie lepiej. Nie będzie autostrad i innych dróg, o reszcie mizerii nie zapominając. Ale za to czynimy oszczędności i wysyłamy do Brukseli raporty zapowiadające wzrost PKB i spadek deficytu. Tylko że w Brukseli nie dają się już nabierać. A w Polsce? Też kończy się cierpliwość i tolerancja dla partactwa, amatorszczyzny i propagandy sukcesu. Ale jest na to rada. Trzeba wybrać do Sejmu byłych sportowców, słusznych kibiców, instruktorki tańca na rurze i poprawnych politycznie, ale wyćwiczonych w hipokryzji celebrytów, pamiętając o starych postkomunistach zaprawionych w bojach o duszę narodu. Zamienić kraj w wiejską dyskotekę. Będzie ubaw po pachy. Aż do marnego końca.

Wstępniak

Materiał Partnera

Polacy coraz częściej kupują online. Co ich przekonuje do tej formy zakupów?

Kupujemy na potęgę. Rynek dóbr konsumenckich rozwija się dynamicznie, a my – konsumenci – podążamy za najnowszymi trendami. Kupujemy nie tylko więcej, ale i korzystając ze znacznie...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy