Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Ponowna walka klas

Wiktor Świetlik

My, Polacy, zabójcy Żydów” – wyznali na okładce „Przekroju” ludzie, którzy ją zaprojektowali. Ja, Polak, nie zabójca Żydów, składam wyrazy ubolewania reszcie redakcji z powodu konieczności pracy w towarzystwie, które samo się przyznaje, że powinno stanąć przed Międzynarodowym Trybunałem Karnym.

Dwie trzecie Polaków uznało, że Donald Tusk za dużo mówi, a za mało robi. W takim razie będzie pewnie mniej mówił.

Powinno się to nazywać taktyką „Drprof”. Ponoć nowym pomysłem PiS na wybory jest zapełnienie list ludźmi z tytułami naukowymi. W tej sytuacji Tuskowi nie pozostaje nic innego, jak wydać, po kibicach, i innych, wojnę naukowcom. Po pierwsze, uczelnie są od nauki, a nie od politykowania.Aleksander Kwaśniewski przed wyborami w specjalistycznych klinikach poddaje się skomplikowanym gimnastykom jelita grubego, by lepiej wyglądać na czas wyborów. Czyżby kolejny transfer do Platformy? Raczej skończy się jak zawsze – wczasy na Filipinach, wykład w Kijowie i po staremu – co ja robię tu?

Piłka siatkowa narodowym sportem Polaków – tak zatytułowana była konferencja, którą współprowadził… minister gospodarki. Ostatnie wybory Waldemar Pawlak przeprowadził pod znakiem iPada, teraz czas na siatkę – wszystko to bliskie wsi i ekonomii.

Kobiecość i męskość to dwie formy tego samego fenomenu, jakim jest człowieczeństwo – stwierdził odkrywczo lider PiS. Literacki Nobel murowany.

PJN proponuje, by wraz z wyborami przeprowadzić referendum, do którego każda z partii mogłaby dodać swoje pytania. Pomysł świetny, ale minimalistyczny. Wybory można by połączyć z egzaminem maturalnym, narodowym testem na inteligencję albo eliminacjami do „X Factor”.

Wiadomo, że przepis powinien być możliwie zagmatwany i niezrozumiały. Tak więc w zeszłym tygodniu trwał spór o interpretację sformułowania „system klasowo-lekcyjny”, w którym to systemie ma się w szkołach odbywać WF. Dziennikarz „Dziennika Gazety Prawnej” uznał, że chodzi o to, by ćwiczono w klasach. Minister edukacji odparła, że chodzi o to, że uczniowie ćwiczą klasami. Ale można to zrozumieć jeszcze inaczej – jako podział klasowy. W sali gimnastycznej i na boisku dzieci z klasy wyższej. Klasa średnia w klasie i na korytarzu. A PiS-owcy z  Polski B na ulicy przed szkołą i na śmietniku.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Anna Czyżewska

O wynagrodzeniu bez tabu

Zdecydowana większość pracowników uznaje, że rozmowę o podwyżce powinien zainicjować szef. Polacy nie są mistrzami negocjacji. Strategia biznesowej polemiki to wizytówka przedsiębiorcy