Najnowsza interwencja Uważam Rze

Cywilizacja

Tanie wakacje

Marzena Nykiel

Czas urlopów rozpoczęty. Co jednak zrobić, gdy oszczędności nie pozwalają na szaleństwa?

Wymarzony urlop wcale nie musi być przeinwestowanym wydatkiem. Za 2 tys. zł czteroosobowa rodzina może spędzić ze sobą wyśmienity tydzień wakacji. Rozwiązania kryzysowe są zwykle doskonałą okazją do przeżycia prawdziwej przygody.

Joanna i Krzysztof, aktywni rodzice dwojga dzieci, o wylegiwaniu się nad hotelowym basenem z podgrzewaną wodą nawet nie marzą. Urzędnicze pensje nie sprzyjają odłożeniu sumy pozwalającej na podbój Afryki. Mimo to nie rezygnują z wakacji. Pakują plecaki, namioty, obozowy ekwipunek i ruszają na kajakową wyprawę. Dla ich ośmioletniego Franka spływ to wydarzenie roku. Czeka na nie już od wczesnej wiosny, a potem miesiącami opowiada o przygodach i niebezpieczeństwach, które pokonywał razem z tatą.O dwa lata starsza Alicja ma już pokaźny zbiór zdjęć ptaków podpatrzonych nad rzeką. Pasję poznawania przyrody obudziły w niej właśnie wakacje z kajakiem, na które jeździ od wczesnego dzieciństwa. Rodzice Ali i Franka nie mają wątpliwości, że smak wyprawy, zaskakujące wydarzenia, jakie spotykają ich na wodnym szlaku, całodzienne wiosłowanie i wieczorne ogniska jednoczą ich rodzinę w wyjątkowy sposób.

Kajaki pozwalają na poznanie zupełnie nieznanej Polski. Nie są sportem wymagającym wielkich przygotowań i ponadprzeciętnej sprawności fizycznej. Dla kajakarzy Polska jest prawdziwym rajem. Malownicze szlaki Nidy, Pilicy, Warty czy Wisły obezwładniają swoim pięknem i zróżnicowaniem. Ogromną zaletą takiej formy podróżowania jest także aspekt finansowy. Wynajem jednego kajaka z wiosłami i kamizelkami to koszt ok. 35 zł. Za wynajem dwóch kajaków na dziesięć dni czteroosobowa rodzina zapłaci 700 zł. Nad Nidą miejsc do biwakowania na dziko jest wystarczająco dużo, więc noclegi nie będą kosztowne. Pozostaje doliczyć cenę paliwa lub biletów na pociąg czy autobus.

Dla tych, którzy urlop chcieliby spędzić mniej aktywnie, też nie brakuje propozycji. Agnieszka i Piotr z pięcioletnią Amelką wybierają się na Warmię. Wakacyjny czas zamierzają przeznaczyć na wspólny wypoczynek w gronie rodziny i przyjaciół.

Domek do podziału kosztów

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy