Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Moto hit: Demon oszczędności od Mazdy

W przyszłym roku Mazda rozpocznie sprzedaż przełomowego SUV-a CX-5. Przełomowego, bo model będzie miał wyjątkowo oszczędne silniki benzynowe i wysokoprężne.  Konstruktorzy Mazdy zamiast podążać w kierunku coraz mniejszych silników, skoncentrowali się na ulepszeniu spalania w cylindrach. Dzięki temu zużycie paliwa zmalało według danych Mazdy o 15 proc. dla wersji benzynowej i o 20 proc. dla diesla. Dwulitrowe silniki skyactiv pojawią się najpierw w modelu CX-5, który jest konkurentem m.in. Toyoty Rav4, Hondy CR-V i Kii Sportage. Mazda przygotowuje silniki skyactiv także o mniejszych pojemnościach dla małolitrażowych modeli, takich jak Mazda 2 i Mazda 3.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?