Najnowsza interwencja Uważam Rze

Świat

Valery Giscard AFP/GEORGES BENDRIHEM

Polityka seksualna

Zbigniew Wojtasiński

Wybujały temperament seksualny niemal powszechnie uważany jest za nieodłączny atrybut władzy. Ile jest w tym prawdy?

Władza to największy afrodyzjak” – powiedział w 1969 r. Henry Alfred Kissinger, amerykański polityk i dyplomata.  Czy to właśnie „afrodyzjak władzy” zgubił Dominique’a Straussa-Kahna, uznawanego do niedawna za jednego z najbardziej wpływowych ludzi świata i niemal pewnego kandydata na prezydenta Francji?

Wielu polityków z całego świata było znanych z licznych romansów, mniej lub bardziej ukrywanych. Niektórzy z nich posądzeni zostali nawet o seksoholizm. Mosze Kacaw, były prezydent Izraela, w marcu 2011 r. został skazany przez sąd w Tel Awiwie na siedem lat więzienia za molestowanie seksualne. Jego byłe współpracownice oskarżyły go o gwałt. Jedna z nich utrzymywała, że polityk zmuszał ją do uprawiania seksu pod groźbą zwolnienia z pracy.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?

Anna Czyżewska

O wynagrodzeniu bez tabu

Zdecydowana większość pracowników uznaje, że rozmowę o podwyżce powinien zainicjować szef. Polacy nie są mistrzami negocjacji. Strategia biznesowej polemiki to wizytówka przedsiębiorcy