Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

STEFAN KURYLOWICZ - ARCHITEKT

Zatrzymał pochód gargameli

Jestem na początku kariery – mówił z uśmiechem przed kilkoma miesiącami Stefan Kuryłowicz. I z werwą opowiadał o swojej pasji do latania.

– Z samolotu świat wygląda pięknie, nie widać tego, co nas drażni, znika cały bałagan, byle jakie domy, krzywe płoty, nawał reklam. Ma się poczucie pełnej swobody.

Czołowy polski architekt zginął tragicznie 6 czerwca w katastrofie awionetek nad Hiszpanią.

– To był człowiek instytucja, który tworzył prawdziwe życie tego kraju. Miał przede wszystkim realny wpływ na bardzo wiele aspektów naszego życia zawodowego – mówi krakowski architekt Marek Dunikowski.

Mało które biuro architektoniczne budowało więcej, utrzymując jednocześnie tak wysoko poprzeczkę profesjonalizmu. Jego najbardziej znane budynki to warszawskie biurowce Focus, Królewska, Wolf Nullo, LOT, ten ostatni trafił do prestiżowego Atlasu Światowej Architektury Współczesnej (wydawnictwo Phaidon).

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Andrzej Sadowski

Wolność tak, ułatwienia nie

• RAZ POD WOZEM, RAZ POD WOZEM • Dopóki rządzący w Polsce będą mówić o ułatwieniach i ulgach dla przedsiębiorców, a nie o przywróceniu wolności gospodarczej, dopóty nie wybijemy się na ekonomiczną niepodległość