Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

Strony pogardy i nienawiści

Filip Memches

Lech Kaczyński traktowany był nie jak demokratycznie wybrany prezydent, lecz jak ktoś, kto został nim przez przypadek

Wtargnięcie funkcjonariuszy ABW o  godz. 6 rano do mieszkania Roberta Frycza, właściciela serwisu AntyKomor.pl, tylko pozornie nie jest niczym nowym. Śledztwo w sprawie lżenia głowy państwa podejmowane było z  urzędu wielokrotnie za kadencji trzech poprzednich prezydentów. Ostatnia demonstracja siły to jednak precedens. Zwłaszcza jeśli władzę w państwie sprawuje ugrupowanie, które ją zdobyło, odwołując się do kategorii swobód obywatelskich.

Tyrania IV RP?

Przypomnijmy kampanię przed wyborami parlamentarnymi roku 2007. Głównym jej tematem było oskarżanie PiS o ciągoty autorytarne czy wręcz faszystowskie. Odsunięcie tej partii od władzy miało zatem być równoznaczne z tym, że nie powtórzą się takie sytuacje jak śmierć Barbary Blidy czy spektakularne zatrzymanie doktora G. Sytuacje te przedstawiane były jako znamiona zamordyzmu PiS.

Tymczasem wystąpienia polityków Platformy Obywatelskiej w kampanii zwiastowały nadejście światłych czasów wolności. Jak pokazały to późniejsze wydarzenia, było to wszystko pospolitym wyborczym kitem.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Hubert Kozieł

Czy Podesta zadławi się pizzą?

• SPISKOWA TEORIA WSZYSTKIEGO • Wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych były wielkim zwycięstwem zwolenników spiskowej teorii dziejów. Potwierdziły bowiem wiele ich tez