Najnowsza interwencja Uważam Rze

Temat numeru

FOT. TOMASZ JODLOWSKI/FOTORZEPA

Eurocudu nie będzie

Opóźnia się budowa stadionów. Nie wiadomo, czy na Euro 2012 dotrzemy z Niemiec do Warszawy autostradą A2. Nieprzyjemne informacje dotyczą też autostrad A1 i A4. A to dopiero początek problemów

Jarosław Stróżyk, Agnieszka Stefańska

Organizację Euro 2012 uznajemy za jeden z głównych priorytetów tej władzy. W 2012 r. będę meldował Polakom, że sprawa została załatwiona tak, jak to obiecałem – deklarował w sejmowym exposé premier Donald Tusk w listopadzie 2007 r. – Mistrzostwa nie tylko odbędą się w Polsce, ale będą też dobrze zorganizowane – dodawał i obiecywał, że do czerwca 2012 r. w Polsce powstaną nie tylko stadiony, ale też że wszystkie miasta mające gościć mistrzostwa zostaną połączone siecią szybkich dróg.

– To będzie wielki skok cywilizacyjny i modernizacyjny Polski – obiecywał z kolei ówczesny minister sportu Mirosław Drzewiecki. – Inwestycje związane z Euro 2012 będą służyć Polakom przez najbliższe kilkadziesiąt lat.

– W czerwcu 2012 r. będzie można swobodnie po Polsce podróżować autostradami – deklarował jeszcze we wrześniu 2009 r. minister infrastruktury Cezary Grabarczyk, zapewniając, że budowa tras łączących północ z południem i zachód ze wschodem pozostaje niezagrożona. – Resort sprosta oczekiwaniom użytkowników dróg. Ministerstwo Infrastruktury doprowadzi do tego, by sieć autostrad i dróg ekspresowych wyglądała dobrze – przekonywał jeszcze niedawno Grabarczyk.

Polityków dobry humor nie opuszczał jeszcze pod koniec marca tego roku, kiedy w Sejmie następca Drzewieckiego, minister Adam Giersz, deklarował, że przygotowania do Euro 2012 idą zgodnie z planem. – Nie ma żadnych opóźnień na budowie Stadionu Narodowego – zapewniał.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Polacy coraz częściej kupują online. Co ich przekonuje do tej formy zakupów?

Kupujemy na potęgę. Rynek dóbr konsumenckich rozwija się dynamicznie, a my – konsumenci – podążamy za najnowszymi trendami. Kupujemy nie tylko więcej, ale i korzystając ze znacznie...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?

Artur Osiecki

Brexit mobilizuje regiony

Województwa chcą przyspieszyć realizację nowych programów regionalnych zarówno ze względu na zbliżający się przegląd unijny, jak i potencjalne negatywne konsekwencje wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej