Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Do i od redakcji

Do Piotra Zaremby

Słuszne zwrócenie uwagi. Przydałby się w odpowiedzi jakiś fortel, ale te zostawiamy Wiktorowi Świetlikowi. Na 97 stronie!

Gdzie ten kabaret?

Muszę zgodzić się z Dorotą Gawryluk i jej artykułem „Satyrycy do piór”. Faktycznie, obecny stan satyry i kabaretów w Polsce to jeden wielki kabaret. Choć do końca nie wiem, czy należy się z tego śmiać. Nie wiem, co mam powiedzieć swoim dzieciom, gdy pękają ze śmiechu, widząc mężczyznę przebranego za kobietę, udającego homoseksualistę. I druga sprawa – wizyta prezydenta Obamy i puste ulice na trasie przejazdu. Pyta pani, dlaczego ulice były puste. To oczywiste – po co naród ma okazywać radość prezydentowi USA i wiązać z nim jakieś nadzieje? Istnieje przecież niebezpieczeństwo, że naród mógłby nabrać w płuca choćby na moment świeżego powietrza. Policzyć się.

Pozdrawiam. Marek Kryński z Wrocławia


Ostatnio TVP Kultura przypomniała kabaret Jana Pietrzaka z lat 70. Była cenzura i nie miał lekko, ale potrafił śmiać się z władzy. I wzruszać. Dziś śmieją się z opozycji, a wzruszenia wyszydzają. Chociaż na szczęście są wyjątki.

Rozbroić bombę aborcyjną!

W Polsce trwają działania mające na celu wprowadzenie całkowitej ochrony życia w fazie prenatalnej. Popierające je dziennikarki z mediów świeckich i chrześcijańskich publicznie wyraziły swój zdecydowany sprzeciw przeciwko przerywaniu ciąży w „Liście dziennikarek przeciwko aborcji”. List, adresowany między innymi do parlamentarzystów, ma im pokazać,  że Polki nie godzą się na zabijanie niewinnych i bezbronnych ludzi w fazie przedurodzeniowej. Nie godzą się również na naciski lobby aborcyjnego, niedziałającego w interesie kobiet i społeczeństwa, ale we własnym. Wprowadzenie ochrony wszystkich poczętych ludzi unieszkodliwi swego rodzaju bombę aborcyjną, która już teraz niszczy matki, ojców, całe rodziny oraz powoduje rozkład społeczeństwa. Sygnatariuszki liczą również na reakcję innych środowisk, które odważnie wystąpią w obronie kobiet i dzieci.

Pod tym adresem znajdują się treść listu i inne informacje: http://za-zyciem.pl/

Natalia Dueholm


Dziękujemy. Popieramy i podziwiamy. Przedstawianie prawa do zabijania swoich nienarodzonych i bezbronnych dzieci jako prawa kobiety to jedno z największych oszustw współczesnej cywilizacji medialnej. To już nie tylko kwestia wiary, ale zdolności choćby do spojrzenia na badania naukowe, które pokazują, że te dzieci czują, cierpią, żyją od pierwszych tygodni!

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?