Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Żal mi się zrobiło biskupa Pieronka

Paweł Lisicki

Naprawdę żal. Z każdym kolejnym wywiadem widzę, jak się coraz bardziej męczy. Ileż on musi się natrudzić, żeby go tak słuchano i cytowano? A konkurencja ogromna.

Wszakże, muszę przyznać, dawny sekretarz episkopatu radzi sobie nie najgorzej. Dobrze zrozumiał mechanizm, którego używanie zapewnia sukces. Chcesz być słuchanym przez liberalne media? Mów to, co chcą usłyszeć, ale czego się po tobie, ze względu na twój wizerunek czy urzędową funkcję, nie spodziewają. Odcinaj kupony od tego, kim rzekomo jesteś.

Sądzą, żeś konserwatysta? Bij z całej siły w PiS. Myślą, żeś katolik? Atakuj papieża. Jesteś księdzem? Krytykuj celibat. A jesteś, jak Tadeusz Pieronek, biskupem? Dokładaj episkopatowi. Wyznawaj, jak on „Newsweekowi”, że hierarchowie żądzą władzy dyszą, że za słowa prawdy się mszczą i funkcji niepokornych pozbawiają, przeniknięci miazmatami kaczyzmu. To dopiero jest atrakcja i rarytas. Może za to i w „Wyborczej” pochwalą? Jest szansa.

Martwię się tylko, co będzie, kiedy biskupowi Pieronkowi już niczym nikogo nie uda się zainteresować. Jak on to, biedak, zniesie?

Wstępniak

Materiał Partnera

Polacy coraz częściej kupują online. Co ich przekonuje do tej formy zakupów?

Kupujemy na potęgę. Rynek dóbr konsumenckich rozwija się dynamicznie, a my – konsumenci – podążamy za najnowszymi trendami. Kupujemy nie tylko więcej, ale i korzystając ze znacznie...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?

Andrzej Sadowski

Wolność tak, ułatwienia nie

• RAZ POD WOZEM, RAZ POD WOZEM • Dopóki rządzący w Polsce będą mówić o ułatwieniach i ulgach dla przedsiębiorców, a nie o przywróceniu wolności gospodarczej, dopóty nie wybijemy się na ekonomiczną niepodległość