Najnowsza interwencja Uważam Rze

Felietony

ROBERT MAZUREK I IGOR ZALEWSKI, FOT. DAREK GOLIK/FOTORZEPA

Przegląd tygodnia Mazurka & Zalewskiego nr 20

Z życia koalicji

Państwo Izabela i Kazimierz Marcinkiewiczowie przylecieli do ojczyzny! Na szczęście nie na stałe, tylko na czas jakiś, na wywczasy.  Jak przyuważyli dobrzy ludzie, lecieli przykładnie, jak należy: pani Izabela w klasie ekonomicznej, a pan Kazimierz – biznesem.

Po miesiącu wytężonej pracy Bartosza Arłukowicza na stolcu ministra od wykluczonych są efekty. Wykluczony do niedawna z organizowania konferencji prasowych minister też taką zwołał. I się pochwalił. „Okazało się, że dla rozwiązania pewnego problemu bezdomnych należało spowodować spotkanie dwóch ministrów” – mówił z przejęciem. Jeden wziął za kielnię, a drugi cegły podawał?

 

W każdym razie za rozwiązanie problemu bezdomności należy się Arłukowiczowi nie tylko ministerialna pensja, ale i ze dwie limuzyny służbowe, no i asystent od Palikota (takiego sobie przygarnął, a co!). Niestety, na to wszystko trzeba forsy. I minister wie, gdzie ją znaleźć. Ano z „korkowego”, czyli podatku od sprzedaży gorzały. Obywatelu, zanim sobie golniesz, wznieś toast za Bartka, to dla niego. My chyba też pójdziemy zaraz powalczyć sobie z wykluczeniami.

Tego, że zaczęła się kampania wyborcza na całego, dowodzą „Fakty” TVN. W każdym wydaniu ze trzy materiały o tym, jaki to PiS straszny. Ale nie wszystko jest tam zwyczajną propagandą partyjną. Oto w materiale Kasi Kolendy-Zaleskiej o tym, że Polacy nie chcą Kluzicy w PO, znalazła się wiadomość, że do PJN ma trafić znany spec od lesbijek Robert Węgrzyn. Wszystko super, tylko że wymyślili to od początku do końca spini Kluzik-Rostkowskiej: Miś Kamiński i Łukasz Mężyk, po czym ten drugi wepchnął to TVN. Chłopaki, powiedzcie im, że widzieliście, jak PiS sprowadził wieloryby do Wisły, by warszawiakom wodę wypiły. Też to łykną.

Nadal niestety nie wiadomo, gdzie ostatecznie skompromituje się jeszcze niedawny pjonek Filip Libicki. Ponoć walczą o niego zażarcie zarówno PO, jak i PSL. Platforma chce, by wzięli go ludowcy, ale PSL wciska go Platformie.

Skoro już przy PSL jesteśmy, to wspomnijmy, że Julia Dorsz, to jest, przepraszamy, minister Julia Pitera, czepia się Waldemara Pawlaka, że z jakiejś tam strefy ekonomicznej w Wałbrzychu i okolicach wyrzucił facetów i zatrudnił dwie ludowe damy: jedną z ośrodka doradztwa rolniczego, drugą z ZUS. Zupełnie nie rozumiemy oburzenia: kobiece predylekcje Waldka są powszechnie znane. A że babki są zielone? No toć w końcu o PSL mówimy.

Z dużą radością patrzymy na to, jak w PO może skończyć Izabela Sierakowska. Młodsi czytelnicy nie pamiętają zapewne ani PRL, ani tego, że  była posłanka SLD go tak żarliwie broniła, że święto 22 Lipca obchodziła. Za to my mamy świeżo w pamięci jej groźby pod adresem posła SLD Zbigniewa Siemiątkowskiego, wysłane za to, że w połowie lat 90. uznawał konkordat za zgodny z konstytucją. Rozsierdzona posłanka krzyczała wtedy pod adresem Zbyńka: „Ja mu urwę jaja!”. Niestety nie wiemy, jak poszło z realizacją tej obietnicy.

Młody polityk Platformy Obywatelskiej Roman Giertych założył sobie stronę na Facebooku. Postanowiliśmy sobie tam Konia odszukać. Niestety, pierwszy Roman Giertych, jakiego pokazuje Facebook, to fan Justina Biebera w slipkach. Hm, panie Romanie, jak się nazywa ten właściciel Facebooka, Zuckerberg? Ciekawe nazwisko, ciekawe…

Z życia opozycji

Dawid Jackiewicz to nowa gwiazda gospodarcza PiS. Kto? No właśnie. W każdym razie chłopina ma robić za speca od ekonomii. Skądinąd „gwiazda gospodarcza PiS” to brzmi trochę jak „katolickie porno”.

Dawida jackiewicza wymyślił Adam Hofman, co może tłumaczyć umiarkowaną błyskotliwość tego pomysłu. Z kolei Hofmana wymyślił Adam Lipiński, człowiek któremu nigdy nic, ale to kompletnie nic, nawet tyci, tyci, nie wyszło (w każdym razie w polityce, bo żonę ma fantastyczną). No, to teraz już wiadomo, skąd się ten Jackiewicz wziął. Biedactwo.

Poprzednia
1 2

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Ewa Bednarz

Kredyt z plastiku

Tylko część banków decyduje się na wydawanie przedsiębiorcom kart kredytowych. Znacznie chętniej oferują im dużo kosztowniejsze karty obciążeniowe

Hubert Kozieł

Czy Podesta zadławi się pizzą?

• SPISKOWA TEORIA WSZYSTKIEGO • Wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych były wielkim zwycięstwem zwolenników spiskowej teorii dziejów. Potwierdziły bowiem wiele ich tez