Najnowsza interwencja Uważam Rze

Świat

Czerwiec 15, 2011 demonstracja w centrum Aten. AFP PHOTO / LOUISA GOULIAMAKI

Bunt na Eurotitanicu

Marek Magierowski

Młodzi Europejczycy chcieliby, by państwo nadal fundowało im beztroską balangę. Ale kasa właśnie się skończyła

Unia Europejska powinna się uczyć od ojców założycieli. Ale nie swoich. Od ojców założycieli Stanów Zjednoczonych Ameryki.

Posłuchajmy, co miał do powiedzenia blisko 250 lat temu niejaki Thomas Jefferson: „Nie jesteśmy uprawnieni do tego, by nasz dobrobyt budować na długach przyszłych pokoleń. Wręcz przeciwnie: jesteśmy moralnie zobligowani do spłacania własnych zobowiązań. (…) Gdyby każde pokolenie płaciło swoje długi, uniknęlibyśmy połowy wojen w dziejach świata. (…) Jeśli obarczamy naszymi długami następne pokolenia, popełniamy oszustwo. I to na wielką skalę. (…) Nie możemy pozwolić rządzącym, by pogrążali swoich poddanych w niekończącej się spirali długu. Musimy dokonać wyboru: między skromnością i wolnością z jednej strony, a obfitością i zniewoleniem z drugiej”.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Polacy coraz częściej kupują online. Co ich przekonuje do tej formy zakupów?

Kupujemy na potęgę. Rynek dóbr konsumenckich rozwija się dynamicznie, a my – konsumenci – podążamy za najnowszymi trendami. Kupujemy nie tylko więcej, ale i korzystając ze znacznie...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?

Hubert Kozieł

Czy Podesta zadławi się pizzą?

• SPISKOWA TEORIA WSZYSTKIEGO • Wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych były wielkim zwycięstwem zwolenników spiskowej teorii dziejów. Potwierdziły bowiem wiele ich tez