Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

Co dalej z prawdą o 10.04?

Jerzy Jachowicz

Tylko naiwni gotowi są uwierzyć, że polskim śledztwem w sprawie katastrofy smoleńskiej rządzą przypadki. Ostatnie dwa głośne medialne wydarzenia – odsunięcie od śledztwa Prokuratury Wojskowej jedynego cywila nadzorującego działania śledczych oficerów armii prok. Marka Pasionka oraz przetrzymywanie w nieustalonych do końca miejscach przez kilka miesięcy materiałów amerykańskich przekazanych stronie polskiej na początku tego roku – mieszczą się całkowicie w schemacie gmatwania drogi prowadzącej do pełnego wyjaśnienia przyczyn katastrofy. Jak i jej spowalniania, jak tylko długo się da. To jeden ze strategicznych punktów planu w sprawie Smoleńska – wzięcie opinii publicznej na zmęczenie.Ta strategia, niestety, okazuje się skuteczna. Coraz częściej spotykam głosy: „Już mam dosyć Smoleńska” albo „Obojętnieję na doniesienia o dramacie smoleńskim”.

Wszystko wskazuje na to, że rządowi, a właściwie premierowi Donaldowi Tuskowi, uda się przeciągnąć zakończenie śledztwa do czasu zamknięcia jesiennych wyborów parlamentarnych i uformowania nowego rządu. Po wyeliminowaniu ze śledztwa prokuratora Pasionka trudno też liczyć na postawienie konkretnym ministrom zarzutów zaniedbań, które miały istotny wpływ na doprowadzenie do katastrofy.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Andrzej Sadowski

Wolność tak, ułatwienia nie

• RAZ POD WOZEM, RAZ POD WOZEM • Dopóki rządzący w Polsce będą mówić o ułatwieniach i ulgach dla przedsiębiorców, a nie o przywróceniu wolności gospodarczej, dopóty nie wybijemy się na ekonomiczną niepodległość

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?