Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Fot. Kuba Kaminski/Fotorzepa

Polski milioner nie spoczywa na laurach

Beata Drewnowska

Wolą pomnażać fortuny, które zarobili, sprzedając swoje dobrze prosperujące firmy, niż całe dnie leżeć pod palmami

Telefon Dariusza Wojdygi dzwoni niemal bez przerwy. To znak, że jest w Polsce, aby przypilnować swoich licznych interesów. Pomiędzy rozmowami biznesowymi udaje mu się potwierdzić zakup biletów na tegoroczny tenisowy turniej US Open. Niełatwo je zdobyć, mimo że kosztują krocie. Jednak Wojdygę, wielkiego miłośnika tenisa ziemnego, stać na taki wydatek. W 2008 r. za ok. 230 mln zł sprzedał większościowy pakiet akcji spółki Hoop Polska (obecnie działa pod nazwą Kofola), którą w ciągu kilkunastu lat przekształcił w czołowego polskiego producenta napojów, walczącego o udziały rynkowe z takimi potęgami jak Coca-Cola i PepsiCo.

Praca? Tak, byle nie za często

49-letni biznesmen mógłby kupić sobie także samolot albo jacht. Ale, jak przyznaje, woli wynająć luksusową łódź, gdy jest mu potrzebna. Zresztą w Miami na Florydzie, gdzie ma apartament, bywa tylko przez połowę roku. Resztę czasu spędza w Europie, głównie w Warszawie.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?

Wojciech Romański

W smoczym kręgu