Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Podsłuchane pod drzwiami

Łukasz Warzecha

– Popatrz, Paweł, kolejny fatalny sondaż.
– Który? Bo tyle ich jest, że mi się mieszają…

– Ten najnowszy. Mamy 50 proc., a PiS-iory tylko 27. Dramat po prostu!
– Donek, połowa głosów to naprawdę bardzo dużo. Wszyscy się starają. Kaczor zresztą też się stara, całkiem jakby pracował dla nas.

– Paweł, za dobre mamy sondaże!

– No wiesz, Donald, dobrze, że nikt nie podsłuchuje. Powiedzieliby, że ci się we łbie poprzewracało. Jak można mieć „za dobry sondaż”?

– Normalnie. Kto na nas głosuje?
– No… różnie. Mój sąsiad na przykład…

– Paweł, ja cię błagam, skup się. Generalnie – kto?
– Ci, którzy niewiele rozumieją, ale lubią, jak jest miło. Pamiętasz tego idiotę, Chryja czy jakoś tak, który mówił, że popiera „Władysława Komorowskiego”?

– No właśnie. PiS-owcy mówią, że to lemingi, i mają rację. Takiego leminga musisz kopnąć w tyłek, żeby chciało mu się ten tyłek ruszyć i pójść głosować. A jak mamy ich kopnąć, skoro teraz są przekonani, że wygramy i bez jego pomocy?
– Chwytam! No, to jest problem. To co robimy?

– Musimy sobie trochę zbić notowania.
– Jak? Mam dawać więcej Niesioła?

– Zwariowałeś? Żeby nam naprawdę spadło? Zaproś szefów ośrodków badania opinii do mnie na winko. Ustalimy plan sondaży do października.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Anna Czyżewska

O wynagrodzeniu bez tabu

Zdecydowana większość pracowników uznaje, że rozmowę o podwyżce powinien zainicjować szef. Polacy nie są mistrzami negocjacji. Strategia biznesowej polemiki to wizytówka przedsiębiorcy

Andrzej Sadowski

Wolność tak, ułatwienia nie

• RAZ POD WOZEM, RAZ POD WOZEM • Dopóki rządzący w Polsce będą mówić o ułatwieniach i ulgach dla przedsiębiorców, a nie o przywróceniu wolności gospodarczej, dopóty nie wybijemy się na ekonomiczną niepodległość