Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Wstyd. Cała Unia to widziała

Paweł Lisicki

Polacy się kłócą. I to gdzie? W Parlamencie Europejskim! Premier twarz skrył w dłoniach dobrotliwą, przewodniczący Jerzy Buzek w bok z zażenowaniem spogląda i na znak dystansu mocno w ucho słuchawkę wciska, ministrowie rządu, bez fałszywej skromności – trzeba powiedzieć – najlepszego, jaki Polska miała, zawstydzenie starają się ukryć.

Entuzjazm Europejczyków, i tych z lewa, i tych z prawa, ginie w polskim bagienku.

Na szczęście premier zachował godność i w pyskówki się nie wdał. Z olimpijskim spokojem przeszedł do porządku dziennego nad zarzutami warchołów z opozycji, że z mediów publicznych wyrzucono wszystkich niemal dziennikarzy o niewłaściwych poglądach.

I słusznie. To przecież – podniósł się chór komentatorów – wstydu Polsce nie przynosi.

W końcu nikt tych dziennikarzy nie zmuszał, żeby swoje poglądy mieli. Nie tego się od nich wymaga. Na czas mogli je zmienić i się dostosować. Wtedy nikt by im złego słowa nie powiedział. A tak to była awantura. Wyobrażacie sobie państwo? Cała Europa patrzyła. Nie do pomyślenia. I to o takie drobiazgi.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Adam Maciejewski

Polski kapitał na Kaukazie

Od 2014 r. w Armenii działa fabryka polskiej spółki Lubawa. Nawiązanie współpracy z rządem Armenii było możliwe dzięki promocji naszego przemysłu za granicą, wspieranej przez dotacje z UE