Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Resztki po Franciszku Józefie

Robert Mazurek

Jak to dobrze, że w PO nie ma już Janusza Palikota! Istnieje bowiem obawa, że postać ta dałaby polskiej prezydencji nie tylko swoją twarz, ale i wina.

Na szczęście te ostatnie dali nam Węgrzy. Wina stamtąd przez lata PRL kojarzyły się z tanim egri bikavérem i landrynkowym tokajem.

Na szczęście bratankowie postanowili pokazać nam, że mogą się pochwalić czym innym. Genialny kupaż cabernet i shiraz od Konyariego, ożywcze różowe St. Andrea, otaczany kultem Kopar od Attili Gerego udowadniały, że Węgry to winiarska ekstraklasa. A kiedy Zoltan Heimann wypuścił swoją kadarkę, okazało się, że i z tej winorośli można zrobić coś pięknego.

No właśnie, kadarka… Ja się skusiłem na tę od Petera Vidy. No, bo czy nie chcielibyście spróbować państwo wina z prawdziwie habsburskich, 90-letnich winorośli?! Ja wiem, że na Santorini uprawia się ponoć i 500-letnie, choć, mówiąc szczerze, trudno mi to sobie wyobrazić. Niemal wiek to dla mnie i tak wystarczająca ekstrawagancja.

Niestety, to jedyna ekstrawagancja, na jaką możemy w tym przypadku liczyć. Kwękałem, że kadarki Heimanna są nazbyt perfumowane? To mam za swoje, ta jest bukietu pozbawiona. W smaku banalna, trzeba sporo poczekać, by wyczuć owocowo-korzenne nuty. Zachwalane przez importera kwiaty widocznie cokolwiek zwiędły, bo mój przyjaciel wyczuł tu raczej pleśń. Moja ocena jest chyba zbyt surowa, ale o ile inne węgrzyny szczerze polecam, o tyle ten proszę pić na własną odpowiedzialność.

No, ale zawsze można mnie przekonać, że błądzę.

Najlepiej kolejną butelką.

Vida Peter Kadarka
Skladwin.pl, cena 55 zł

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Hubert Kozieł

Czy Podesta zadławi się pizzą?

• SPISKOWA TEORIA WSZYSTKIEGO • Wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych były wielkim zwycięstwem zwolenników spiskowej teorii dziejów. Potwierdziły bowiem wiele ich tez